Licensed to Pima Community College     HY-TEK's Meet Manager 3/22/2019 02:40 PM
                 Flowing Wells Track & Field Meet - 3/20/2019                  
                           Track and Field Facility                            
                                    Results                                    
 
Event 101  Boys 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Pusch Ridge Christian  'A'                        9:27.23    9:47.74    5   
     1) Cann, Connor                    2) Blackwell, Brennon             
     3) Corral, Emmanuel                4) Tompkins, Cory                 
 
Event 102  Girls 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pusch Ridge Christian  'A'                       11:21.52   11:24.23    5   
     1) Garnand, Emma                   2) Torres, Isabelle               
     3) Severson, Mckinley              4) Grizzle, Nicole                
 
Event 103  Boys 110 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Moody, William               Pusch Ridge            18.02      18.40    5   
  2 Gomez, Diego                 Flowing Well           20.14      19.64    3   
  3 Bird, Christopher            Pusch Ridge            19.98      20.47    2   
  4 Wieland, Tyler               Pusch Ridge            20.58      21.15    1   
  5 Bossen, Hudson               Pusch Ridge                       22.80  
  6 Holewinski, Ryan             Cienega                21.64      27.84  
 
Event 105  Girls 100 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hall-Forkl, Kyrstein         Empire                 16.84      16.07    5   
  2 Popp, Katelyn                Cienega                18.94      18.93    3   
  3 Maxwell, Ashlin              Cienega                19.24      19.93    2   
  4 Price, Arianna               Cienega                19.34      20.00    1   
  5 Schulze, Gianna              Pusch Ridge            20.23      20.38  
  6 Rozema, Alana                Pusch Ridge                       22.11  
  7 Lopez, Marissa               Cienega                20.34      22.52  
 
Event 107  Boys 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Fike, Eric                   Flowing Well           11.04      11.20   1   5   
  2 Russell-Williams, Isaiah     Flowing Well           11.57      11.44   1   3   
  3 Swecker, Ryan                Flowing Well           11.94      11.81   1   2   
  4 Chavez, Roman                Cienega                11.84      11.92   1   1   
  5 Slade, James                 Cienega                11.74      11.98   1 
  6 Welch, Geoffrey              Empire                 12.46      12.10   1 
  7 Panasiti, Domenic            Empire                 12.62      12.29   2 
  8 Justice, Taylor              Empire                            12.45   2 
  9 Rittenbach, Jayden           Pusch Ridge                       12.46   2 
 10 Castro, Gabriel              Pusch Ridge                       12.76   2 
 11 Raica, Philip                Pusch Ridge            13.14      12.89   2 
 
Event 108  Boys 100 Meter Dash Junior Varsity
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Mohamed, Farhan              Flowing Well                      11.75   2 
  2 McFarland, Cole              Cienega                11.94      11.98   1 
  3 Whaples, Kavaan              Cienega                           12.05   2 
  4 Chavez, Ethan                Cienega                11.94      12.30   1 
  5 Soto, Luis                   Flowing Well                      12.33   3 
  6 Kleese, Sam                  Cienega                12.44      12.66   1 
  7 Brown, Izaiah                Cienega                12.24      12.79   1 
  8 Molinar, Isaac               Cienega                13.04      13.01   1 
  9 Dilling, Abraham             Cienega                12.74      13.05   1 
 10 Robinson, Jayden             Cienega                13.14      13.25   2 
 11 Noble, Bruce                 Empire                            13.33   2 
 12 Grajede, Javier              Pusch Ridge                       13.43   3 
 13 Helwig, William              Empire                            13.55   3 
 14 Albert, Shawn                Pusch Ridge                       13.60   2 
 15 Tarwater, Braeden            Pusch Ridge                       14.11   2 
 16 Turnidge, Kaleb              Cienega                15.14      15.18   2 
 17 Rascon-Campana, Hector       Empire                            15.50   3 
 
Event 109  Girls 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Johnson, Clarke              Pusch Ridge            12.79      12.60   1   5   
  2 Emma, Adrienne               Empire                 13.79      13.73   1   3   
  3 Maddox, Olivia               Cienega                           13.76   2   2   
  4 Jordon, Dominique            Flowing Well           13.84      13.83   1   1   
  5 Mendez, Emily                Cienega                13.24      14.02   1 
  6 Evans, Rachel                Cienega                13.84      14.08   1 
  7 Sucku, Erin                  Empire                 14.27      14.13   2 
  7 Fike, Jessica                Flowing Well           14.24      14.13   1 
  9 Martzke, Kristin             Empire                 13.84      14.29   1 
 10 Madrid, Jaqueline            Flowing Well           14.93      14.31   2 
 11 Clapero, Bethany             Pusch Ridge            14.54      14.38   2 
 12 Olson, Jaida                 Pusch Ridge                       14.41   2 
 13 Hernandez, Yuliana           Flowing Well           15.24      15.36   2 
 
Event 110  Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Horner, Kali                 Cienega                14.14      14.23  
  2 Nylander, Madeline           Pusch Ridge                       15.12  
  3 Barlow, Kiara                Cienega                15.54      15.38  
  3 Ormsby, Alexandra            Empire                 16.09      15.38  
  5 Moody, Janelle               Cienega                15.84      15.83  
  6 Smith, Maleigha              Empire                 17.60      16.31  
  7 Stubbs, Bethaina             Pusch Ridge                       16.58  
  8 Dittiger, Isabella           Empire                 16.88      16.95  
 
Event 111  Boys 1600 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dietz, Devonta               Flowing Well         4:49.94    4:56.29    5   
  2 Emmerling, Noah              Cienega              4:46.97    4:56.79    3   
  3 Seaton, Aren                 Cienega              4:50.19    5:02.37    2   
  4 Corral, Emmanuel             Pusch Ridge          5:05.75    5:11.82    1   
  5 Reed, Isaiah                 Flowing Well         5:06.33    5:14.00  
  6 Myers, Aiden                 Cienega              5:10.00    5:14.27  
  7 Serna, Gabe                  Immaculate H         5:21.65    5:16.30  
  8 Trejo, Tony                  Empire                          5:24.49  
  9 Snook, Dale                  Flowing Well         5:28.46    5:36.97  
 10 Scheuerman, Caleb            Cienega              5:43.00    5:39.15  
 11 Lopez, Damian                Cienega                         5:51.40  
 12 Judd, Collin                 Cienega              5:42.00    6:01.43  
 13 Johnson, Jaelenn             Cienega              5:55.00    6:07.73  
 14 Tompkins, Cory               Pusch Ridge          6:18.02    6:08.76  
 15 Dent, Ian                    Pusch Ridge                     6:15.58  
 16 Blackwell, Brennon           Pusch Ridge                     6:15.63  
 
Event 112  Girls 1600 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stulik, Jennifer             Empire                          5:55.80    5   
  2 Severson, Mckinley           Pusch Ridge          6:14.32    6:01.12    3   
  3 Anderson, Guliana            Flowing Well         6:12.50    6:01.16    2   
  4 Casillas, Maya               Cienega              6:38.00    6:29.46    1   
  5 Verdugo, Daniela             Flowing Well         6:40.63    6:37.08  
  6 Fleming, Anaka               Flowing Well                    6:47.58  
  7 Oliver, Rya                  Empire               6:50.85    6:48.59  
  8 Yanez, Serena                Cienega              6:42.00    7:04.83  
  9 Jackson, Kaytelin            Flowing Well         6:00.44    7:26.07  
 10 Bell, Parker                 Cienega              7:23.00    7:33.90  
 11 Diaz, Madison                Flowing Well         8:50.35    8:26.12  
 
Event 113  Boys 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Flowing Wells  'A'                                  43.91      44.54    5   
     1) Effing, Mitchell                2) Fike, Eric                     
     3) Russell, Isaiah                 4) Swecker, Ryan                  
  2 Cienega  'A'                                        46.77      46.14    3   
     1) McFarland, Cole                 2) Jones, Jayden                  
     3) Chavez, Roman                   4) Slade, James                   
  3 Flowing Wells  'B'                                            x46.15  
     1) Henderson, Rashaad              2) Mohamed, Farhan                
     3) Walls, Giovanni                 4) O'Dell, Jonathan               
  4 Empire  'A'                                         45.63      47.24    2   
     1) Panasiti, Domenic               2) Welch, Geoffrey                
     3) Lauwers, Austin                 4) Klemm, Alex                    
  5 Pusch Ridge Christian  'A'                          47.20      48.56  
     1) Rittenbach, Jayden              2) Tarwater, Braeden              
     3) Nunn, Wyatt                     4) Albert, Shawn                  
  6 Pusch Ridge Christian  'B'                                    x50.06  
     1) Castro, Gabriel                 2) Raica, Phillip                 
     3) Grajede, Javier                 4) Wieland, Tyler                 
 
Event 114  Girls 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Empire  'A'                                         51.54      52.66    5   
     1) Hall-Forkl, Kyrstein            2)                                
     3) Dills, Hailey                   4)                                
  2 Pusch Ridge Christian  'A'                          52.71      54.98    3   
     1) Mars, Iliana                    2) Nylander, Madeline             
     3) Olson, Avery                    4) Addleman, Angel                
  3 Flowing Wells  'A'                                1:04.44      56.06    2   
     1) Andrews, Leilani                2) Fike, Jessica                  
     3) Jordon, Dominique               4) Madrid, Jaqueline              
 
Event 115  Boys 400 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Gervacio, Joshua             Cienega                53.96      55.73   1   5   
  2 Jurado, Zach                 Flowing Well           56.54      56.54   1   3   
  3 Torres, Brendan              Empire                            57.21   2   2   
  4 Croyle, Jonathon             Pusch Ridge                       57.24   2   1   
  5 Cann, Connor                 Pusch Ridge            57.57      57.96   1 
  6 Sicherman, David             Cienega                56.84      58.00   1 
  7 Collomore, Anthony           Cienega                54.34      58.06   1 
  8 Panasiti, Domenic            Empire                 58.74      58.07   1 
  9 Moreno, Noah                 Flowing Well           59.64      59.39   1 
 10 Aragon, Estevan              Flowing Well           59.91      59.67   1 
 11 Soto, Luis                   Flowing Well                      59.98   2 
 12 Matulewic, Corbin            Pusch Ridge                     1:00.80   2 
 13 Emery, Andre                 Flowing Well         1:08.04    1:07.20   2 
 14 Stanbrook, Andrew            Immaculate H         1:09.26    1:09.10   2 
 
Event 116  Boys 400 Meter Dash Junior Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Heredia, Santiago            Cienega                57.74      59.41  
  2 Rhea, Nolan                  Cienega                           59.96  
  3 Gorham, Eric                 Cienega                58.74    1:01.41  
  4 Lewis, Zachary               Empire                          1:02.57  
  5 Averett, Michael             Empire                          1:06.35  
 
Event 117  Girls 400 Meter Dash Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 DeWitt, Sada                 Empire                          1:05.22    5   
  2 Andrews, Leilani             Flowing Well         1:09.07    1:07.47    3   
  3 Emma, Adrienne               Empire                          1:07.54    2   
  4 Mars, Iliana                 Pusch Ridge                     1:08.84    1   
  5 Mendez, Emily                Cienega              1:08.34    1:10.70  
  6 Muhunga, Gloria              Empire                          1:10.85  
  7 Sorensen, Ariyanna           Cienega                         1:12.52  
  8 Maxwell, Ashlin              Cienega                         1:17.51  
 
Event 118  Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Stulik, Jennifer             Empire                          1:08.62  
  2 Ormsby, Alexandra            Empire               1:18.11    1:12.39  
  3 Kunnemann, Isabelle          Cienega              1:12.84    1:13.79  
  4 Brooks, Bethany              Empire               1:17.34    1:14.56  
  5 Dittiger, Isabella           Empire               1:20.84    1:22.69  
  6 Smith, Maleigha              Empire                          1:26.23  
  7 Arndt, Scarlett              Flowing Well         1:47.58    2:20.84  
 
Event 119  Boys 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Russell-Williams, Isaiah     Flowing Well           43.74      44.41   1   5   
  2 Gonzalez, Brandon            Flowing Well           46.24      45.81   1   3   
  3 Moody, William               Pusch Ridge            49.24      45.96   1   2   
  4 Klemm, Alex                  Empire                 48.50      48.54   1   1   
  5 Wieland, Tyler               Pusch Ridge            50.35      48.89   2 
  6 Lauwers, Austin              Empire                 47.48      50.06   1 
  7 Bird, Christopher            Pusch Ridge            50.19      50.29   2 
  8 Gomez, Diego                 Flowing Well           51.41      51.11   2 
  9 Bossen, Hudson               Pusch Ridge                       55.40   2 
 
Event 121  Girls 300 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hall-Forkl, Kyrstein         Empire                 50.54      53.02    5   
  2 Dills, Hailey                Empire                 52.14      53.91    3   
  3 Mixon, Ava                   Cienega                           59.23    2   
  4 Schulze, Gianna              Pusch Ridge          1:00.07      59.60    1   
 
Event 123  Boys 800 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Seaton, Aren                 Cienega              2:14.57    2:15.55    5   
  2 Torres, Brendan              Empire               2:17.83    2:19.61    3   
  3 Trejo, Tony                  Empire               2:22.38    2:22.41    2   
  4 Myers, Aiden                 Cienega              2:24.00    2:22.97    1   
  5 Judd, Collin                 Cienega              2:23.00    2:26.63  
  6 Johnson, Jaelenn             Cienega              2:28.00    2:27.65  
  7 Scheuerman, Caleb            Cienega              2:30.00    2:28.14  
  8 Chavez, Marcus               Flowing Well                    2:33.97  
  9 Tompkins, Cameron            Pusch Ridge          2:28.47    2:34.54  
 10 Newlin, Brayden              Cienega              2:37.00    2:37.75  
 11 Lewis, Zachary               Empire               2:36.10    2:39.45  
 12 Blackwell, Brennon           Pusch Ridge                     2:43.55  
 13 Emery, Andre                 Flowing Well         2:49.90    2:47.65  
 14 Averett, Michael             Empire               2:44.80    2:49.08  
 15 Tompkins, Cory               Pusch Ridge                     2:52.43  
 
Event 124  Girls 800 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Prentice, Savanna            Cienega              2:38.00    2:41.70    5   
  2 McKean, Alice                Empire                          2:45.81    3   
  3 Torres, Isabelle             Pusch Ridge          2:45.97    2:47.65    2   
  4 Yanez, Serena                Cienega              2:57.00    2:51.87    1   
  5 Casillas, Maya               Cienega              2:51.00    2:51.97  
  6 Figueroa, Victoria           Cienega              2:55.00    2:58.48  
  7 Brooks, Jordan               Empire               3:00.54    2:58.54  
  8 Fleming, Anaka               Flowing Well                    2:59.05  
  9 Bell, Parker                 Cienega              3:06.00    3:10.88  
 10 Diaz, Alyssa                 Cienega              3:08.00    3:13.15  
 11 Stopani, Jilliana            Cienega              3:13.00    3:25.53  
 12 Jackson, Kaytelin            Flowing Well         3:28.35    3:27.38  
 13 Diaz, Madison                Flowing Well         3:35.18    3:48.74  
 
Event 125  Boys 200 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Fike, Eric                   Flowing Well           22.70      23.04   1   5   
  2 Effing, Mitchell             Flowing Well           23.94      23.87   1   3   
  3 Mohamed, Farhan              Flowing Well           24.16      24.17   1   2   
  4 Swecker, Ryan                Flowing Well           24.01      24.36   1   1   
  5 Chavez, Roman                Cienega                24.24      25.14   1 
  6 Klemm, Alex                  Empire                 26.04      25.38   2 
  7 Panasiti, Domenic            Empire                 25.44      25.43   1 
  8 Henderson, Rashaad           Flowing Well           24.14      25.57   1 
  9 Croyle, Jonathon             Pusch Ridge            26.21      25.68   2 
 10 Rittenbach, Jayden           Pusch Ridge                       25.86   2 
 11 Matulewic, Corbin            Pusch Ridge            26.79      26.16   2 
 12 Lauwers, Austin              Empire                 26.79      26.45   2 
 13 Brown, Izaiah                Cienega                26.64      26.80   2 
 14 Harris, Terry                Cienega                           27.24   2 
 
Event 126  Boys 200 Meter Dash Junior Varsity
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Soto, Luis                   Flowing Well                      25.22   3 
  2 Hawkins, Christian           Cienega                           25.40   2 
  3 Romero, Tomas                Cienega                           25.53   2 
  4 Collomore, Anthony           Cienega                24.24      25.75   1 
  5 Chavez, Ethan                Cienega                25.44      26.22   1 
  6 McFarland, Cole              Cienega                26.14      26.27   1 
  7 Kleese, Sam                  Cienega                25.84      26.35   1 
  8 Ortega, Brandon              Flowing Well                      26.75   2 
  9 Dilling, Abraham             Cienega                25.64      26.97   1 
 10 Huber, Isaiah                Pusch Ridge                       27.16   2 
 11 Rhea, Nolan                  Cienega                           27.21   3 
 12 Molinar, Isaac               Cienega                27.94      27.45   1 
 13 Khammivong, Kyle             Flowing Well           26.20      28.20   1 
 14 Albert, Shawn                Pusch Ridge                       28.50   2 
 15 Holewinski, Ryan             Cienega                30.04      29.16   1 
 16 Tarwater, Braeden            Pusch Ridge                       29.91   3 
 17 Choi, Ian Ki                 Pusch Ridge                       30.44   2 
 18 Turnidge, Kaleb              Cienega                31.34      31.33   2 
 
Event 127  Girls 200 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Dills, Hailey                Empire                 25.90      26.65   1   5   
  2 Watson, Ke'mya               Cienega                26.84      27.24   1   3   
  3 Hall-Forkl, Kyrstein         Empire                 29.24      27.46   1   2   
  4 Addleman, Angel              Pusch Ridge            28.47      28.11   1   1   
  5 Maddox, Olivia               Cienega                28.85      28.65   1 
  6 Garcia, Veronika             Cienega                27.34      29.04   1 
  7 Jordon, Dominique            Flowing Well                      29.49   2 
  8 Martzke, Kristin             Empire                 29.54      29.53   2 
  9 Mars, Iliana                 Pusch Ridge                       32.13   2 
 
Event 128  Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Sucku, Erin                  Empire                            29.86   2 
  2 Muhunga, Gloria              Empire                            30.62   1 
  3 Horner, Kali                 Cienega                           31.33   2 
  4 Popp, Katelyn                Cienega                32.64      31.49   1 
  5 Nylander, Madeline           Pusch Ridge                       32.13   2 
  6 Rozema, Alana                Pusch Ridge                       32.69   1 
  7 Lopez, Marissa               Cienega                33.84      32.93   1 
  8 Ormsby, Alexandra            Empire                            33.16   2 
  9 Kunnemann, Isabelle          Cienega                33.44      33.85   1 
 10 Stubbs, Bethaina             Pusch Ridge                       34.77   2 
 11 Smith, Maleigha              Empire                            35.88   1 
 -- Barlow, Kiara                Cienega                34.74         NT   1 
 -- Sorensen, Ariyanna           Cienega                31.54         NT   1 
 -- Arndt, Scarlett              Flowing Well           52.34         NT   1 
 
Event 129  Boys 3200 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dietz, Devonta               Flowing Well        10:32.80   11:12.41    5   
  2 Gonzalez, Brandon            Flowing Well        11:57.83   11:19.48    3   
  3 Corral, Emmanuel             Pusch Ridge         10:45.06   11:31.69    2   
  4 Serna, Gabe                  Immaculate H                   11:52.87    1   
  5 Reed, Isaiah                 Flowing Well        11:18.44   12:10.95  
  6 Snook, Dale                  Flowing Well                   12:22.62  
  7 Grieser, Quindlan            Cienega             12:22.00   12:26.98  
  8 Wischki, Wolfgang            Pusch Ridge         12:22.91   12:37.97  
  9 Kincannon, Patrick           Empire                         13:06.23  
 10 Tompkins, Cameron            Pusch Ridge         12:53.64   13:28.56  
 11 Chavez, Marcus               Flowing Well                   14:10.57  
 12 Osborn, Michael              Pusch Ridge                    15:00.60  
 13 Moody, Evan                  Pusch Ridge                    15:09.97  
 
Event 130  Girls 3200 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McKean, Alice                Empire              12:55.64   13:09.28    5   
  2 Cozzens, Isabella            Cienega             13:21.90   13:34.85    3   
  3 Garnand, Emma                Pusch Ridge         13:06.16   13:35.80    2   
  4 Anderson, Guliana            Flowing Well        14:01.00   14:00.44    1   
  5 Severson, Mckinley           Pusch Ridge                    14:14.86  
  6 Grizzle, Nicole              Pusch Ridge                    14:17.19  
  7 Kersher, Alexa               Cienega             14:10.00   14:33.30  
  8 Verdugo, Daniela             Flowing Well                   14:35.16  
  9 Gardner, Ava                 Cienega             16:37.00   17:14.96  
 10 Lopez, Vivian                Cienega             16:29.00   17:31.90  
 11 Basurto, Alexandra           Cienega             17:03.00   18:00.63  
 
Event 131  Boys 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cienega  'A'                                      3:41.45    3:52.41    5   
     1) Collomore, Anthony              2) Heredia, Santiago              
     3) Rhea, Nolan                     4) Sicherman, David               
  2 Pusch Ridge Christian  'A'                        3:49.85    3:55.08    3   
     1) Cann, Connor                    2) Booker, Samuel                 
     3) Matulewic, Corbin               4) Choi, Ian Ki                   
  3 Flowing Wells  'A'                                4:07.38    3:58.89    2   
     1) Aragon, Estevan                 2) Jurado, Zach                   
     3) Gonzales, Brandon               4) O'Dell, Jonathan               
  4 Empire  'A'                                       3:49.19    4:03.22  
     1) Klemm, Alex                     2) Torres, Brendan                
     3) Lauwers, Austin                 4) Maiyo, Boaz                    
  5 Flowing Wells  'B'                                          x4:03.69  
     1) Reed, Isaiah                    2) Dietz, Devonta                 
     3) Gonzalez, Brandon               4) Snook, Dale                    
  6 Empire  'B'                                                 x4:25.67  
     1) Averett, Michael                2) Noble, Bruce                   
     3) Kincannon, Patrick              4) Trejo, Tony                    
 
Event 132  Girls 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cienega  'A'                                      4:20.00    4:30.53    5   
     1) Maddox, Olivia                  2) Garcia, Veronika               
     3) Watson, Kyara                   4) White, Kaylin                  
  2 Pusch Ridge Christian  'A'                        4:24.02    4:34.66    3   
     1) Addleman, Angel                 2) Clapero, Bethany               
     3) Mars, Iliana                    4) Grizzle, Nicole                
  3 Empire  'A'                                       4:21.52    4:57.31    2   
     1) Martzke, Kristin                2) Muhunga, Gloria                
     3) Sucku, Erin                     4) Emma, Adrienne                 
 
Event 133  Girls High Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Evans, Rachel                Cienega              5-00.00    4-10.00    5   
  2 DeWitt, Sada                 Empire               4-04.00    4-08.00    3   
  3 Prentice, Savanna            Cienega              4-06.00   J4-08.00    2   
  4 Jordon, Dominique            Flowing Well         4-08.00    4-06.00    1   
  5 Stulik, Jennifer             Empire               4-00.00    4-00.00  
 -- Soto, Sydney                 Pusch Ridge          4-04.00         NH  
 -- Paul, Rhianna                Cienega              4-08.00         NH  
 
Event 134  Boys High Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nunn, Wyatt                  Pusch Ridge          5-06.00    5-04.00    5   
  2 Booker, Samuel               Pusch Ridge          5-00.00    5-02.00    3   
  3 Swecker, Ryan                Flowing Well                   J5-02.00    2   
  4 Harris, Terry                Cienega                         5-00.00    0.33
  4 Parham, Philip               Flowing Well         5-00.00    5-00.00    0.33
  4 Rittenbach, Jayden           Pusch Ridge                     5-00.00    0.33
  7 Emery, Andre                 Flowing Well         4-06.00    4-06.00  
  7 Gonzalez, Derek              Flowing Well                    4-06.00  
 
Event 135  Girls Pole Vault Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Olson, Jaida                 Pusch Ridge          7-00.00    7-06.00    5   
 
Event 136  Boys Pole Vault Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gomez, Diego                 Flowing Well                    7-06.00    5   
 
Event 137  Girls Long Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Soto, Sydney                 Pusch Ridge         14-10.00   14-06.00    5   
  2 Evans, Rachel                Cienega             15-00.00   13-09.00    3   
  3 Olson, Avery                 Pusch Ridge         13-08.00   13-04.00    1.50
  3 Schulze, Gianna              Pusch Ridge                    13-04.00    1.50
  5 Madrid, Jaqueline            Flowing Well        13-08.00   13-00.00  
  6 Osuna, Kaylenn               Flowing Well        14-07.00   12-11.00  
  7 Stulik, Jennifer             Empire              12-10.00   11-11.00  
  8 Horner, Kali                 Cienega             13-00.00   11-07.00  
  9 Dittiger, Isabella           Empire                          9-11.00  
 
Event 138  Boys Long Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Effing, Mitchell             Flowing Well        19-05.00   19-07.00    5   
  2 Walls, Giovanni              Flowing Well        19-06.00   18-09.00    3   
  3 Mohamed, Farhan              Flowing Well        19-06.00   18-06.00    2   
  4 Nunn, Wyatt                  Pusch Ridge         17-10.50   17-10.00    1   
  5 Justice, Taylor              Empire              17-11.50   17-06.00  
  6 Henderson, Rashaad           Flowing Well        18-11.00   16-08.00  
  6 Booker, Samuel               Pusch Ridge         16-11.50   16-08.00  
  8 Kleese, Sam                  Cienega             18-01.00   16-07.00  
  9 Gorham, Eric                 Cienega             17-10.00   16-05.00  
 10 Welch, Geoffrey              Empire              17-05.75   16-00.00  
 11 Harris, Terry                Cienega             18-01.00   14-09.00  
 12 Cann, Connor                 Pusch Ridge         16-01.00   14-06.00  
 13 Ortega, Brandon              Flowing Well                   14-03.00  
 
Event 139  Girls Triple Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Madrid, Jaqueline            Flowing Well        29-06.00   29-09.00    5   
  2 Olson, Avery                 Pusch Ridge         31-00.50   29-02.00    3   
  3 Addleman, Angel              Pusch Ridge                    29-01.00    2   
  4 Osuna, Kayleen               Flowing Well                   26-10.00    1   
 
Event 140  Boys Triple Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Effing, Mitchell             Flowing Well        44-02.00   43-03.00    5   
  2 Henderson, Rashaad           Flowing Well        38-08.00   37-04.00    3   
  3 Justice, Taylor              Empire              35-00.00   34-08.00    2   
  4 Welch, Geoffrey              Empire                         33-04.00    1   
  5 Harris, Terry                Cienega             33-03.50   31-03.00  
  6 Jurado, Zach                 Flowing Well        31-09.00   29-10.00  
  7 Wheeler, Aaron               Cienega                        28-06.00  
 
Event 141  Girls Discus Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ojala, Joy                   Cienega                90-05      89-11    5   
  2 Osuna, Kayleen               Flowing Well           82-00      84-02    3   
  3 O'Daniel, Alyssa             Empire                 76-08      71-03    2   
  4 Garnand, Emma                Pusch Ridge            59-04      67-09    1   
  5 Cortes, Vera                 Cienega                79-00      67-05  
  6 Houseman, Sydney             Pusch Ridge            49-04      65-09  
  7 Peeples, Mercedes            Flowing Well           57-04      63-06  
  8 Madero, Evelyn               Flowing Well           58-09      58-00  
  9 Justice, Peyton              Empire                 52-02      53-01  
 10 Oliver, Rya                  Empire                            43-09  
 11 Leyva, Leslie                Flowing Well           31-04      40-09  
 12 Akhmedova, Elnara            Empire                 32-01      36-10  
 
Event 142  Boys Discus Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nieto, Noah                  Empire                134-00     120-09    5   
  2 Kavathas, Wesley             Flowing Well          121-03  108-01.50    3   
  3 Galvez, Diego                Cienega               104-03     107-07    2   
  4 Hernandez, Isaac             Pusch Ridge            96-03     104-10    1   
  5 Barraza-O'Donnell, Jacob     Cienega               106-06     103-00  
  6 Gonzalez, Derek              Flowing Well          101-08     100-03  
  7 Peralta, Noah                Cienega                94-03   98-01.50  
  8 Helwig, William              Empire                            89-04  
  9 Tobias, Geoathan             Cienega                80-09      89-02  
 10 Jurado, Zach                 Flowing Well                      70-01  
 11 Liest, Seth                  Cienega                66-08      70-00  
 12 Noble, Bruce                 Empire                            67-09  
 13 Moody, Evan                  Pusch Ridge                       67-08  
 14 Martinez, Angel              Flowing Well           59-05      62-07  
 15 De la Ossa, Javier           Flowing Well           56-00      61-11  
 16 Rascon-Campana, Hector       Empire                 61-10      59-06  
 17 Stanbrook, Andrew            Immaculate H                      54-10  
 18 Powell, Garrett              Empire                 46-04      42-05  
 
Event 143  Girls Shot Put Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Osuna, Kayleen               Flowing Well        33-02.50   30-07.50    5   
  2 O'Daniel, Alyssa             Empire              29-07.50   28-00.00    3   
  3 Santos, Alexandra            Cienega             30-07.00   25-01.00    2   
  4 Houseman, Sydney             Pusch Ridge         27-02.50   24-10.50    1   
  5 Cortes, Vera                 Cienega             25-02.00   24-07.00  
  6 Justice, Peyton              Empire              28-03.00   24-05.00  
  7 Olson, Avery                 Pusch Ridge         21-11.50   22-10.00  
  8 Peeples, Mercedes            Flowing Well        21-04.50   22-07.00  
  9 Madero, Evelyn               Flowing Well        26-02.25   21-09.00  
 10 Botto, Sofia                 Immaculate H                   21-00.00  
 11 Akhmedova, Elnara            Empire              13-09.00   16-01.50  
 12 Leyva, Leslie                Flowing Well        14-04.50   13-07.00  
 
Event 144  Boys Shot Put Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Barraza-O'Donnell, Jacob     Cienega             40-07.50   41-06.50    5   
  2 Galvez, Diego                Cienega             36-08.00   39-01.00    3   
  3 Gonzalez, Derek              Flowing Well        35-10.75   35-06.50    2   
  4 Kavathas, Wesley             Flowing Well        34-04.00   34-00.00    1   
  5 Raica, Philip                Pusch Ridge                    33-02.00  
  6 Tobias, Geoathan             Cienega             33-00.00   32-08.50  
  7 Helwig, William              Empire                         31-11.50  
  8 Liest, Seth                  Cienega             32-10.00   31-07.50  
  9 Peralta, Noah                Cienega             34-01.00   31-06.00  
 10 Noble, Bruce                 Empire              26-04.00   29-11.00  
 10 Moody, Evan                  Pusch Ridge         28-11.50   29-11.00  
 12 Hernandez, Isaac             Pusch Ridge         30-04.00   29-06.00  
 13 De la Ossa, Javier           Flowing Well        24-06.50   28-02.00  
 14 Grajede, Javier              Pusch Ridge                    27-03.00  
 15 Romero, Dominic              Cienega             27-06.00   26-05.00  
 16 Martinez, Angel              Flowing Well        24-06.00   25-02.00  
 17 Albert, Shawn                Pusch Ridge                    21-06.50  
 18 Rascon-Campana, Hector       Empire                         21-03.50  
 19 Powell, Garrett              Empire              15-11.00   17-09.00  
 
Event 145  Girls Javelin Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Haynes, Catie                Immaculate H                      78-10    5   
  2 Botto, Sofia                 Immaculate H                      68-08    3   
  3 O'Daniel, Alyssa             Empire                 71-02      68-00    2   
  4 Martin, Therese              Immaculate H                      64-06    1   
  5 Haynes, Emily                Immaculate H                      60-04  
  6 Brooks, Bethany              Empire                 48-03      50-00  
 
Event 146  Boys Javelin Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nieto, Noah                  Empire                111-03     116-00    5   
 
              Women - Varsity - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Empire                      60        2) Pusch Ridge Christian      46   
    3) Cienega                     45        4) Flowing Wells              24   
    5) Immaculate Heart             9                                           
 
                Men - Varsity - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Flowing Wells               86.33     2) Cienega                    35.33
    3) Pusch Ridge Christian       32.33     4) Empire                     23   
    5) Immaculate Heart             1