Willow Canyon T&F Meet - 2/20/2021                       
                           Willow Canyon High School                           
                                 Meet Program 
                         Timing by Roadrunner Race Timing
                         www.roadrunnerracetiming.com                                 
 
Event 42  Women 40-99 Javelin Throw Masters (3)
===============================================================================
Saturday 2/20/2021 - 12:45 PM
     Name                         Age Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Scott, Sandee                 63 Unattached               ND        
  2  Carl, Crystal                 57 Unattached           17.50m        
  3  Biondolillo, Kathleen         61 Unattached           12.00m        
 
Event 44  Men 99 & Under Javelin Throw (16)
===============================================================================
Saturday 2/20/2021 - 12:45 PM
     Name                         Age Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Behera, Ujjayan              M16 Unattached               ND        
  2  Bickel, Joshua               M24 Unattached               ND        
  3  Biondolillo, Jim             M59 Unattached           26.00m        
  4  Shipp, Phil                  M85 Unattached           30.00m        
  5  Maples, Jeff                 M54 Unattached           30.20m        
  6  Bickel, David                M54 Unattached           31.00m        
  7  Jimenez, Michael             M64 Unattached           31.27m        
  8  Carl, John                   M58 Unattached           32.15m        
  9  MacDonald, Craig             M56 Unattached           46.00m        
Flight 2  Finals
  1  Gold, G Michael              M60 Unattached               ND        
  2  Luciani, Guy                 M53 Unattached               ND        
  3  Sims, Paul                   M61 Unattached               ND        
  4  Cinadr, Rick                 M60 Unattached               ND        
  5  Shea, Michael                M60 Unattached               ND        
  6  Mahl, Mark                   M73 Unattached           25.00m        
  7  Hancock, Stuart              M68 Unattached           25.00m        
 
Event 38  Women 40-99 Discus Throw Masters (7)
===============================================================================
Saturday 2/20/2021 - 2:00 PM
     Name                         Age Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Herzner, Angela               46 Unattached           38.00m        
  2  Lile, Erin                    42 Unattached               ND        
  3  Guest, Rachel                 45 Unattached           23.48m        
  4  Biondolillo, Kathleen         61 Unattached           14.00m        
  5  Owen, Tamara                  44 Unattached               ND        
  6  Scott, Sandee                 63 Unattached               ND        
  7  Carl, Crystal                 57 Unattached           16.33m        
 
Event 40  Men 99 & Under Discus Throw (22)
===============================================================================
Saturday 2/20/2021 - 2:00 PM
     Name                         Age Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Scott, Joshua                M19 Unattached               ND        
  2  Jimenez, Michael             M64 Unattached           31.23m        
  3  Shipp, Phil                  M85 Unattached           29.00m        
  4  Biondolillo, Jim             M59 Unattached           32.00m        
  5  Malin, James                 M69 Unattached           32.90m        
  6  Carl, John                   M58 Unattached           36.95m        
  7  Muller, Tim                  M70 Unattached           39.00m        
  8  MacDonald, Craig             M56 Unattached           39.75m        
  9  Edwards, Timothy             M56 Unattached           40.00m        
 10  Bickel, David                M54 Unattached           42.00m        
 11  Holden, Greg                 M62 Unattached           45.50m        
Flight 2  Finals
  1  Sims, Paul                   M61 Unattached               ND        
  2  Luciani, Guy                 M53 Unattached               ND        
  3  Cinadr, Rick                 M60 Unattached               ND        
  4  Santoro, Flash               M45 Unattached               ND        
  5  Gold, G Michael              M60 Unattached               ND        
  6  Hancock, Stuart              M68 Unattached           25.00m        
  7  Mahl, Mark                   M73 Unattached           25.00m        
  8  Jones, Larry                 M78 Unattached           25.20m        
  9  Johnson, Kenneth Barry       M78 Unattached           28.00m        
 10  Behera, Ujjayan              M16 Unattached               ND        
 11  Bickel, Joshua               M24 Unattached               ND        
 
Event 34  Women 40-99 Shot Put Masters (7)
===============================================================================
Saturday 2/20/2021 - 2:00 PM
     Name                         Age Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Carl, Crystal                 57 Unattached            9.06m        
  2  Collier, Shawna               44 Distance Uni             ND        
  3  Biondolillo, Kathleen         61 Unattached            7.00m        
  4  Herzner, Angela               46 Unattached           14.54m        
  5  Lile, Erin                    42 Unattached               ND        
  6  Scott, Sandee                 63 Unattached           10.00m        
  7  Owen, Tamara                  44 Unattached               ND        
 
Event 36  Men 99 & Under Shot Put Open (19)
===============================================================================
Saturday 2/20/2021 - 2:00 PM
     Name                         Age Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Osterhoudt, Bob              M78 Unattached            9.78m        
  2  Hancock, Stuart              M68 Unattached            9.00m        
  3  Jones, Larry                 M78 Unattached            8.40m        
  4  Purvis, George               M61 Unattached            4.00m        
  5  Jimenez, Michael             M64 Unattached               ND        
  6  Luciani, Guy                 M53 Unattached               ND        
  7  Sims, Paul                   M61 Unattached               ND        
  8  Cinadr, Rick                 M60 Unattached               ND        
  9  Gold, G Michael              M60 Unattached               ND        
 10  Bickel, Joshua               M24 Unattached               ND        
Flight 2  Finals
  1  Biondolillo, Jim             M59 Unattached           10.00m        
  2  Shipp, Phil                  M85 Unattached           11.50m        
  3  Bickel, David                M54 Unattached           11.00m        
  4  Muller, Tim                  M70 Unattached           12.00m        
  5  Edwards, Timothy             M56 Unattached           12.19m        
  6  Malin, James                 M69 Unattached           12.02m        
  7  Carl, John                   M58 Unattached           12.64m        
  8  MacDonald, Craig             M56 Unattached           13.23m        
  9  Holden, Greg                 M62 Unattached           17.38m        
 
Event 53  Men 40-99 Triple Jump Masters (5)
===============================================================================
Saturday 2/20/2021 - 3:30 PM
     Name                         Age Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Moxley, David                 50 Unattached            9.65m        
  2  Purvis, George                61 Unattached            5.00m        
  3  Yarush, John                  74 Unattached           16.15m        
  4  Osterhoudt, Bob               78 Unattached            6.71m        
  5  Harvey, Larry                 67 Unattached            9.00m        
 
Event 54  Men 99 & Under Triple Jump Open (5)
===============================================================================
Saturday 2/20/2021 - 3:30 PM
     Name                         Age Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Reinhardt, Jake               16 Unattached           12.24m        
  2  Tillman, Jerome                  Park U Track             ND        
  3  Beevers, Ethan                18 Unattached           12.19m        
  4  Tippin, Favian                20 Unattached           13.55m        
  5  Garza, Michael                   Park U Track             ND        
 
Event 45  Women 99 & Under High Jump Open (4)
===============================================================================
Saturday 2/20/2021 - 2:00 PM
     Name                         Age Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Kemp, Mia                    W13 Unattached            1.35m        
  2  Hay, Camdyn                  W13 Unattached            1.15m        
  3  Hamilton, Alexa              W16 Unattached            1.45m        
  4  Hanscom, Rita                W66 Unattached            1.20m        
 
Event 46  Men 99 & Under High Jump Open (4)
===============================================================================
Saturday 2/20/2021 - 2:00 PM
     Name                         Age Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Jones, Larry                 M78 Unattached            1.10m        
  2  Yarush, John                 M74 Unattached            2.07m        
  3  Shipp, Phil                  M85 Unattached            1.15m        
  4  Hancock, Stuart              M68 Unattached            1.22m        
 
Event 49  Women 99 & Under Long Jump Open (6)
===============================================================================
Saturday 2/20/2021 - 2:00 PM
     Name                         Age Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Padilla, Nardia                  Park U Track             ND        
  2  Bolus, Logan                     Park U Track             ND        
  3  Hamilton, Alexa               16 Unattached            4.39m        
  4  Hernandez, Narianna           16 Unattached               ND        
  5  Nunez, Lylie                  18 Unattached            4.27m        
  6  Watson, Hannah                   Park U Track             ND        
 
Event 50  Men 40-99 Long Jump Masters (10)
===============================================================================
Saturday 2/20/2021 - 2:00 PM
     Name                         Age Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Yarush, John                  74 Unattached            7.65m        
  2  Pittaway Jr, Robert           64 Unattached            2.50m        
  3  Harvey, Larry                 67 Unattached            3.65m        
  4  Jones, Larry                  78 Unattached            3.50m        
  5  Jimenez, Michael              64 Unattached            3.87m        
  6  Mosley Sr, Brian              51 Unattached            4.47m        
  7  McSwain III, James            37 Divine Movem          6.71m        
  8  Moxley, David                 50 Unattached            5.60m        
  9  Malin, James                  69 Unattached            3.91m        
 10  Purvis, George                61 Unattached            4.00m        
 
Event 51  Men 99 & Under Long Jump Open (6)
===============================================================================
Saturday 2/20/2021 - 3:30 PM
     Name                         Age Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Reinhardt, Jake               16 Unattached            5.69m        
  2  Tillman, Jerome                  Park U Track             ND        
  3  Garza, Michael                   Park U Track             ND        
  4  Beevers, Ethan                18 Unattached            5.49m        
  5  Ferris, Brady                 15 Unattached            5.00m        
  6  Tippin, Favian                20 Unattached            6.80m        
 
Event 52  Women 99 & Under Triple Jump Open (4)
===============================================================================
Saturday 2/20/2021 - 3:30 PM
     Name                         Age Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Watson, Hannah                   Park U Track             ND        
  2  Bolus, Logan                     Park U Track             ND        
  3  Hamilton, Alexa               16 Unattached               ND        
  4  Padilla, Nardia                  Park U Track             ND        
 
Event 47  Women 99 & Under Pole Vault Masters (3)
===============================================================================
Saturday 2/20/2021 - 3:00 PM
     Name                         Age Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Stroschine, Holly            W43 Unattached            3.00m        
  2  Guest, Rachel                W45 Unattached            2.20m        
  3  Hanscom, Rita                W66 Unattached            2.40m        
 
Event 48  Men 99 & Under Pole Vault Masters (6)
===============================================================================
Saturday 2/20/2021 - 3:00 PM
     Name                         Age Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Stroschine, Jonathon         M41 Unattached            3.50m        
  2  Johnson, Kenneth Barry       M78 Unattached            2.12m        
  3  Jimenez, Michael             M64 Unattached            2.16m        
  4  Jones, Larry                 M78 Unattached            2.13m        
  5  Hancock, Stuart              M68 Unattached            2.74m        
  6  Shipp, Phil                  M85 Unattached            1.83m        
 
Event 55  Women 99 & Under Weight Throw Masters (5)
===============================================================================
Saturday 2/20/2021 - 4:20 PM
     Name                         Age Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Owen, Tamara                  44 Unattached               ND        
  2  Herzner, Angela               46 Unattached           14.78m        
  3  Carl, Crystal                 57 Unattached            7.77m        
  4  Scott, Sandee                 63 Unattached               ND        
  5  Biondolillo, Kathleen         61 Unattached           10.00m        
 
Event 56  Men 99 & Under Weight Throw (12)
===============================================================================
Saturday 2/20/2021 - 4:20 PM
     Name                         Age Team              Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Carl, John                   M58 Unattached           12.00m        
  2  Osterhoudt, Bob              M78 Unattached           13.97m        
  3  Johnson, Kenneth Barry       M78 Unattached            9.80m        
  4  Sims, Paul                   M61 Unattached               ND        
  5  Biondolillo, Jim             M59 Unattached           13.00m        
  6  Edwards, Timothy             M56 Unattached           12.00m        
  7  Crothers, Jeff               M62 Unattached           14.96m        
  8  Gold, G Michael              M60 Unattached               ND        
  9  Bickel, David                M54 Unattached           17.00m        
 10  Luciani, Guy                 M53 Unattached               ND        
 11  Cinadr, Rick                 M60 Unattached               ND        
 12  Bickel, Joshua               M24 Unattached               ND